Як підготуватися до зими 2022/2023 в Україні | Поради в цифрах.
Мене звати Ольга. Я є комерційним директором компанії «Стрім-Енерджі». В даному дописі зібрала декілька рекомендацій, як підготуватися до зими 2022/2023 в Україні, щоб ваші сім’ї залишалися в теплі, на зв’язку та з гарячою їжею.
В спокійні часи українці стикались з такими ситуаціями як «вієрні» відключення світла на декілька годин, поганий тиск газу, дорога вартість опалення, холодні батареї або ледь тепла вода у крані. В цьому році прийшла війна і додала багато неприємностей. Проблеми в державному секторі та руйнування від окупантів.
Враховуючі свій досвід, зібрала декілька порад, як перезимувати. Загальні питання про тепло-, гідроізоляцію не підіймаю, і так зрозуміло. Кому треба деталі – гуглимо.
Електрика: |
Як зарядити мобільний телефон, планшет без електрики?
Газовий котел, холодильник, ноутбук, зарядка смартфонів, повербанки (PowerBank) – це базовий набір сучасності.
Блок живлення із зовнішнім акумулятором, який видає правильну синусоїду. Безперебійник має вбудований зарядний пристрій 5/10/20/45А. Працює як стабілізатор, має захист від перевантаження. Суть полягає у розрахунку сумарної потужності техніки та обліку пікових струмів при старті роботи. Наприклад,
- ДБЖ для будинку 1,4кВт. Така моделі має 2 розетки та підключення 24в (тобто 2 акумулятора по 12в). Працює як стабілізатор, вбудована зарядка з переключенням 5/10А.
Доцільно купувати для використання декількох приладів одночасно: котел, ноутбук (50Вт), ПК (350-500Вт) , зарядка телефону/планшету, лампочки, світильник, нічник, повербанк. Але враховуйте пікову потужність.
Прибори як електрочайник, холодильник, морозильна камера, насос (водопостачання) мають високі пускові токи. Н-д, якщо потужність електрочайника становить 1кВт, в момент пуску роботи потужність підвищується до 3кВт. Це означає, що блок безперебійного живлення має бути мінімум на 3кВт. Холодильник в момент пуску може мати 1кВт, а постійне споживання 50-100Вт.
Перед вибором обладнання краще загугліть характеристики вашого приладу. Або зверніться до наших спеціалістів. Контакти
Використовуються для аварійного живлення важливих приборів, техніки. Працюють на бензині або дизелі. Побутові моделі 3-5, 10кВт. Бензинові дешевші. Дизельні дорожчі.
- Встановлювати можна тільки на вулиці. Ні в якому разі не користуйтесь генератором у середині приміщення, навіть з відкритими вікнами та дверима. Високий ризик отруєння чадним димом.
- Середня витрата палива на 1квт протягом 1 години – 350-550г бензину або 250-450г дизелю
- Можна встановити генератор для аварійного живлення всього будинку. Це більш складна система. Вартість дизельного генератора на 10квт від 4000$ + 30-40% додаткове обладнання та монтаж.
Є моделі, які працюють тільки від сонця або з акумулятором, який може накопичувати енергію. Використовуються для заряджання смартфонів, планшетів, ноутів, повербанків. Якщо в комплекті йдуть батареї, тоді можна користуватися для живлення світильника, нічника, лампочки, заряджати малопотужні пристрої. Також є моделі з вбудованим ліхтариком.
Вартість від 50$. Доцільно використовувати у сонячні дні, для мобільних пристроїв.
Тепло: |
Як опалювати будинок без електрики при тривалих відключення світла?
Щоб газовий котел працював потрібен газ та електрика. Газ гріє воду, електричний насос забезпечує циркуляцію гарячої води у системі. У разі припинення електропостачання насос та електроніка не працюють. Тому, підключіть обладнання до джерела безперебійного живлення (ДБЖ) з акумулятором (АКБ). Вбудований інвертор перетворить 12В акумулятора у 220В. У разі відключення електрики котел автоматично переключиться на роботу від АКБ.
Основні вимоги – це:
- ДБЖ має бути line-interactive з правильною синусоїдою
- Потужність насосу приблизно 80-150Вт, тому ДБЖ вистачить на 350-500Вт (має 1 розетку).
- Акумулятор для котла на 100аг протримає приблизно 6 год.
- Акумулятор має бути технології AGM. Він дорожчий аніж звичайний автомобільний, проте під час роботи не виділяє шкідливих парів, довше розряджається, не боїться частих циклів розряд-заряд, термін служби 5р+
- Безперебійники мають вбудований зарядний пристрій 5/10А або 10/20А, залежить від потужності самого блоку.
- «дуйчики», теплові пушки, тепловентилятори – найдешевший варіант. Ціна від 20$. Але, дуже висушують повітря, не ефективні для великих кімнат, після відключення швидко стає холодно.
- конвектори, масляні радіатори, керамічні панелі – хороший варіант для локального опалення, якщо є електрика. Ціни 50-100$/шт
- інфрачервоні обігрівачі – довго тримають тепло, багато варіантів кріплення (стеля, стіни, підлога, на стійці). Ефективне нагрівання. Вартість від 50$. Брендові від 100$. Доречі, моделі для підлоги найдешевші, але будьте обережними. Тримайте далі від дітей.
- Електрогрілки, електричні простирадла, сольові устілки та грілки для тимчасового зігрівання
Як опалювати будинок без газу?
Вони працюють на дровах чи пелетах. Є прості буржуйки, які підходять для відкритого повітря, середньої якості, в основному це «кустарне виробництво», мають нижчу ціну.
Є сучасні заводські моделі, достатньо безпечні та компактні. Не мають відкритого вогню. Можуть застосовуватись для опалення кімнат, залів, складів, теплиць. Для житлових будинків чавунні печі компактніші, естетичні. Вартість дешевша ніж твердопаливних котлів. Обігрів будинку відбувається теплим повітрям.
Піч тривалого горіння має певні вимоги:
- вивід димоходу назовні
- відстань від стін, поверхонь 1-1,5м
- встановлення на металевий лист
Вартість для кімнати 40м3 коштує десь 390$.
Щоб встановити повністю нову систему потрібно:
- котел 1000-2000$,
- паливні пелете – вартість приблизно 7000 грн/1т. Дрова закупити локально дешевше.
- робота та додаткове обладнання для системи, ще може вартувати 1000$ (всі цифри середні, залежать від моделі та регіону)
Приготування їжі: |
Якщо немає газу або малий тиск, можна придбати електричну плиту на 1-2 конфорки, мультиварку. Вразі відсутності електрики та газу використовуємо примуси на газу чи рідкому паливі. Але їх не достатньо для приготування великої кількості їжі, потрібна наявність палива, довго готувати.
Якщо розраховуємо на сім’ю та постійне готування, тоді використовуємо піч на дровах з варочною поверхнею. Так ви забезпечите себе і теплом і їжею. Опалювально-варильні печі на дровах тривалого горіння використовуються як комин та плита. Обладнання виготовлене з чавуну. Висота 70-90см. Моделі є на 1 чи 2 конфорки, у деяких моделей є духовка. Вимоги такі самі що і для печей на дровах:
- вивід димоходу назовні
- відстань від стін, поверхонь 1-1,5м
- встановлення на металевий лист
Вартість для опалення кімнати 30-40м3 з двома конфорками приблизно 430$
Якщо ви хочете придбати обладнання для свого житла, заповніть форму або зв'яжіться з нами зручним для вас способом. Наші спеціалісти підберуть тип, потужність, модель, модифікацію, комплектацію, яка вам потрібна.
КОНТАКТИ |
Зверніть увагу, що всі ціни вказані приблизні, для загального розуміння.
Перед використанням будь-якого приладу читайте інструкцію та дотримуйтесь правил безпеки.